Orange School District

445 W Amelia St Orlando, FL 32801-1129

407.635.2634

PD Basic Member

Member Since: 2014

Contacts

Adasha Elmore

Assistant Principal

Adrian Green

Assistant Principal

Adriene Anderson

Assistant Principal

Agathe Alvarez

Principal

Aja Wilkins

Sr. Admin

Akiya Maston

Assistant Principal

Alejandra Brinzo

Principal

Alex Heidelberg

Sr. Director, Tech Ctr

Alexander Stubenbort

Senior Admin., Curriculum Services

Alfaye Floyd

Principal

Alice Tomlinson

Program Spec., Professional Learning

Alicia Dennis

Program Spec., Curriculum Services

Alicia Duarter

Program Spec., Multilingual Services

Alicia Josephs Richardson

Assistant Principal

Alisa Hambrick

Assistant Principal

Alisha Teague

Program Spec., Curriculum Services

Allison Garske

Assistant Principal

Allison Kibbey

Director, Curriculum & Digital Learning

Allison Kirby

Principal

Allyson Prince

Assistant Principal

Alma Lazarini

Assistant Principal

Alma Santana

Senior Director

Altamont Coley

Assistant Principal

Alyson Muse

Principal

Amanda DiMarzo

Assistant Principal

Amanda Ellis

Principal

Amanda Jenkins-Austin

Assistant Principal

Amanda Jones

Program Spec., ESE Policy & Procedure

Amanda Maxwell

Principal

Amanda Stewart

Assistant Principal

Amber Morton

Program Spec., Curriculum

Amy Himschoot

Program Spec., Professional Learning

Amy Klaber

Principal

Amy Lerman

Assistant Principal

Amy London-Tauriello

Assistant Principal

Amy McHale

Principal

Ana Bilancione

Program Specialist

Ana M Gonzalez

Principal

Andrea Hale

Assistant Principal

Andrew Agudo

Principal

Andrew Frohmberg

Assistant Principal

Andrew Jackson

Principal

Andrew Leftakis

Principal

Andrew Schwartz

Assistant Principal

Andronidus Rollins

Principal

Angela Feliciano

Principal

Angela Murphy-Osborne

Principal

Angela Restrepo

Program Spec., ESE Policy & Procedures

Angela Slaughter

Sr. Admin 1

Angela Walker

Assistant Principal

Angela Zambrano

Assistant Principal

Anne Lynaugh

Principal

Annette Estevill Perez

Program Spec., Curriculum & Digital Learning

Anthony Bolyard

Area Administrator, Chief of High Schools

Anthony Russell

Assistant Principal

Anthony Serianni

Principal

Antonio Roman

Principal

Antonisha Ellington

Assistant Principal

April Broxton-Crawford

Assistant Principal

April Davis-LaRue

Senior Admin., School Transformation Office

April Vicotr

Program Spec., Professional Learning

Apryl Taylor

Program Spec. Curriculum Services

Arlene Thomson

Assistant Principal

Arnetta Heidelberg

Assistant Principal

Arsha Dock

Principal

Arthur Bundey

Program Spec., Advanced Studies

Ashley Glover

Assistant Principal

Ashlynn Ramirez

Principal

Aski Melik Brown

Principal

Athena Adams

Principal

Atresa Grubbs-Holmes

Principal

Autherene Leighvard

Assistant Principal

Barbara Jenkins

Superintendent

Barbara Lima

Program Spec., Professional Learning

Benjamin Alvarado

Principal

Bernadette Jaster

Principal

Bethany Arkison

Assistant Principal

Bethany Chappetta

Assistant Principal

Bethany Ledesma

Principal

Betsy Leis

Director

Betzabeth Reussow

Principal

Bianka Newkirk

Program Spec., Curriculum Services

Bibiana Gavillan

Senior Admin., Student Services

Bonnie Jack Stockdreher

Senior Administrator I

Brad Rosa

Assistant Principal

Bradley Martin

Principal

Brandi Cain

Assistant Principal

Brandi Gurley

Principal

Brian Sanchez Corona

Assistant Principal

Bridget Bresk

Assistant Principal

Britt Despenza

Principal

Brittany Henrys

Program Spec., Curriculum Services

Brittany Rolle

Program Spec., Curriculum Services

Candice Mixson

Assistant Principal

Cannon Cameron

Assistant Principal

Capildeo Jadonath

Principal

Carey Krzeminske

Program Spec., Curriculum Services

Carey Mannion

Program Spec., Curriculum Services

Carletta Davis-Wilson

Principal

Carmen Dottavio

Assistant Principal

Carmen McNealy

Assistant Principal

Carol Morris

Assistant Principal

Carol Tingley

Assistant Director

Carol-Ann Clenton-Martin

Principal

Caroll Grimando

Principal

Casey Waugh

Senior Admin N

Celeste Hunter

Senior Admin., Curriculum Services

Chandar Greene

Program Spec., ESE Policy & Procedures

Charisse Hurdle

Assistant Principal

Charisse Ninah

Assistant Principal

Charles France

Assistant Principal

Charles Jackson

Principal

Charles Lindlau

EXECUTIVE AREA DIRECTOR/School Transformation Office

Chastity Pelham

Assistant Principal

Chelsea Johndon

Program Spec., ESE Policy & Procedures

Chenita Adamson

Assistant Principal

Cheri Leavitt

Principal

Cheron Anderson

Principal

Cheryl Neely

Principal

Chivas Coner

Assistant Principal

Christina Howell

Principal

Christina Nicolas

Program Spec., Curriculum Services

Christine Markley

Assistant Principal

Christine Muench

Program Spec., ESE Policy & Procedures

Christine Rogers

Principal

Christine Szymanski

Principal

Christine Tuttle

Assistant Principal

Christopher Burley

Assistant Principal

Christopher Dargenio

Program Spec., Curriculum Services

Christopher Davis

Assistant Principal

Christopher Gomes

Assistant Principal

Christy Gorberg

Principal

Christy Phelps

Assistant Principal

Cicely Marks

Principal

Cindy Brennan

Assistant Principal

Claire Steele

Director., Professional Learning

Clarence Truitt

Assistant Principal

Claudette Agbonkhese

Assistant Principal

Clinton Anderson

Assistant Principal

Cooper Alexander

Assistant Principal

Corey Johns

Assistant Principal

Courtney Holley

Assistant Principal

Courtney Quillin

Assistant Principal

Cristina Camacho

Program Spec., Multilingual Services

Cristina Mrozek

Assistant Principal

Cruz Diaz

Assistant Principal

Crystal Higgs

Assistant Principal

Crystal McMiller

Assistant Principal

Dalila Hernandez

Area Administrator

Daniel Abalo

Assistant Principal

Daniel Caliari

Assistant Principal

Daniel Kempinger

Assistant Principal

Daniel Merchant

Assistant Principal

Danielle Arbelaez-Willis

Principal

Danielle Barney

SUPERVISOR/COORDINATOR, EXCEPTIONAL EDUCATION

Danielle Brancato

Assistant Principal

Danielle Coates

Assistant Principal

Danielle Kendall

Assistant Principal

Danielle Spooney

Assistant Principal

Danielle Stokes

Assistant Principal

Daphne Flakes

Assistant Principal

Darius Adamson

EXECUTIVE AREA DIRECTOR/ SOUTHWEST LEARNING COMMUNITY

David Gorham

Senior Administrator I

David Hardrick

Principal

David Schmidt

Area Admin., Chief of High Schools

David Wensyel

Assistant Principal

Dawn Judd-Raymond

SUPERVISOR/COORDINATOR, ADULT EDUCATION

Deana Tolbert

Assistant Principal

Debra Turner

Assistant Principal

Debra Vereen

Assistant Principal

DeCheryl Britton

Principal

Deidre Mears

SUPERVISOR/COORDINATOR, EXCEPTIONAL EDUCATION

Delaine Bender

Principal

Demetria Wilson

Assistant Principal

Demiki Joiner

Chief of High Schools

Demondra Curry

Program Spec., Curriculum Services

Denine Brown

Assistant Principal

Denise Calio

Assistant Principal

Dennis Gonzalez

Principal

Derek Knappins

Principal

Derrick Fontaine

Area Administrator, SW Learning Community

Desiree Hitchmon-Houghton

Principal

Destiny Haan

Assistant Principal

Diana Greer

Principal

Diane Carter

Assistant Principal

Diane Rosario

Program Spec., Multilingual Services

Dominique Ryan

Senior Admin., Professional Learning

Donald Taunton

Assistant Principal

Donald Vega

Principal

Douglas Farley

Principal

Douglas Loftus

Principal

Douglas Ralph

Assistant Principal

Dusty Johns

Principal

Dwight Hutchinson

Assistant Principal

Dyanira Pena

Principal

Earnest LaBee

Assistant Principal

Eboni Montenegro

Assistant Principal

Eddie Foster

Assistant Principal

Edgardo Diaz

School Transformation Office

Edie Sohigian

Senior Administrator

Edmi Figueroa Solis

Principal

Eileen Johnson

Program Spec., Curriculum Services

Elaine Lundberg

Sr. Administrator

Elease Mills

Assistant Principal

Elionexis Rodriguez Perez

Assistant Principal

Elizabeth Bounds

Principal

Elizabeth Fuller

Assistant Principal

Elizabeth Padilla

SUPERVISOR/COORDINATOR, EXCEPTIONAL EDUCATION

Elizabeth Prince

Principal on Assignment

Elizabeth Savitski

Program Spec., Exceptional Student Ed.

Elizabeth Theis

Principal

Ella Patriarch

Principal

Emilio Vitulli

Assistant Principal

Emily Archie

Principal

Emily Compton

Assistant Principal

Equande Justice

Program Spec., Curriculum

Eric Cantrell

Principal

Eric Unger

Principal

Erin Albert

Assistant Principal

Erin Davis

Program Spec., Professional Learning

Erin Vacchio

Director, Student Services

Erin Verheist-Wagner

Assistant Principal

Erin Willis

Assistant Principal

Esther Hodge

Assistant Principal

Esther Kusner

Assistant Principal

Farah Henderson

Principal

Faythia Brown-Carpenter

Principal

Felicia Boyd

Assistant Director, Tech Ctr

Felicia Smith

Assistant Principal

Forrester Watts

Assistant Principal

Francella Lewis

Assistant Principal

Francis Pons

Principal

Freda DeAguilera

SUPERVISOR/COORDINATOR, EXCEPTIONAL EDUCATION

Frederick Corn

Assistant Principal

Frederick Ray

Principal

Fredrick Brooks

Principal

Gabriela McConnell

Assistant Principal

Gale Beasley

Assistant Principal

George Morse

Principal

Gerai Mays

Principal

Gina Dole

School Choice Services

Gina Grant

Assistant Principal

Glenda Hammons

Assistant Principal

Glenda Miller

Senior Admin., School Transformation Office

Glenna Wyatt

Principal

Gloria Fernandez

Principal

Gloria McGarvey

SUPERVISOR/COORDINATOR, OTHER EDUCATIONAL SERVICES

Gloria Riley

Principal

Gorsha Galbraith

Senior Admin., School Transformation Office

Gregory Brown

ASSISTANT DIRECTOR, CAREER AND TECHNICAL EDUCATION CENTER

Gregory Moody

ASSISTANT/AREA SUPERINTENDENT, SCHOOL CHOICE SERVICES

Guy Swenson

Principal

Gwendolyn Carter-Inge

Assistant Principal

Harold Border

CHIEF OF HIGH SCHOOLS

Harrischandra Jadonath

Assistant Principal

Heather Baird

Program Specialist, ESE Policy & Procedures

Heather Kreider

Principal

Heather Norris

Senior Admin., School Transformation Office

Heather Rodriguez

Assistant Principal

Heather Trick

Assistant Principal

Hector Maestre III

Principal

Helena Gurgone

Assistant Principal

Hollie Pearce

Assistant Principal

Hope Strange

Program Spec., Curriculum Services

Ian Gesundheit

EXECUTIVE/GENERAL DIRECTOR, EXCEPTIONAL STUDENT EDUCATION

Ima McCray

Assistant Principal

Inga Smith

Assistant Principal

Isolda Antonio Fisher

Principal

Ivonne Gonzalez Rodgriguez

Program Spec., Curriculum & Digital Learning

Ivonne Ruiz Moreno

Assistant Principal

Jackie Ramsey

Principal

Jacqueline Hamann

Assistant Principal

Jacqueline Herrera

Assistant Principal

Jacquelyn Ihnenfeld

Assistant Principal

Jaime Budd

Senior Admin, School Transformation Office

James F Leslie

Executive Area Director, East Learning Community

James Hoffman

Assistant Principal

James Larsen

ASSISTANT/AREA SUPERINTENDENT, Southwest Learning

JAMES LESLIE II

COORDINATOR, EMPLOYEE RELATIONS

James Montgomery

Assistant Principal

James Morosetti

Assistant Principal

James Morse

Assistant Principal

James Russo

Senior Director, Curriculum and Instruction

James Weis

Principal

Jamie Davis

Senior Admin., Professional Learning

Janeika Sweet

Assistant Principal

Janet Martin

Assistant Principal

Janice Brenes Catinchi

Program Specialist, Curriculum Services

Jared Scott

Principal

Jason Batura

Director, Professional Standards

Jason Fritz

Principal

Jason Jimenez

Principal

Jason Locker

Senior Administrator, Curriculum

Jay Gangwisch

Principal

Jeffrey Aldridge

Principal

Jeffrey Bartfield

Assistant Principal

Jeffrey Boettner

Assistant Principal

Jeffrey Peters

Principal

Jeffrey Sharpe

Assistant Principal

Jennifer Aprea

Assistant Principal

Jennifer Bellinger

Minority Achievement Officer

Jennifer Clark

Sr. Administrator, ESE Policy & Procedures

Jennifer Cupid-McCoy

Area Superintendent, West Learning Community

Jennifer Eubanks

Assistant Principal

Jennifer Fugate

Assistant Principal

Jennifer Korkes

Assistant Principal

Jennifer Lawrence

Assistant Principal

Jennifer McSparran

Program Spec., Curriculum Services

Jennifer Olsen

Program Spec., Curriculum Services

Jennifer Petit-Frere

Assistant Principal

Jennifer Schafer

Principal

Jennifer Williams

Principal

Jenny Gibson

EXECUTIVE AREA DIR., Innovation Office

Jerry Daniels

Senior Admin., School Transformation Office

Jessica Adkins

Assistant Principal

Jessica Camara

Assistant Principal

Jessica Smith

Assistant Principal

Jessica Struckoff

Program Spec., Curriculum Services

Jessica Swain

Assistant Principal

Jessica Torres

Assistant Principal

Jessica Vasilisin

Senior Admin., Curriculum Services

Jill Adcock

Curriculum Services

Jill Pritz

Assistant Principal

Jill Trimble

Assistant Principal

Joann Dorries

Assistant Principal

Jodi Blevins

Assistant Principal

Jodie Rolston Cary

Assistant Principal

John Carcara

Assistant Principal

John Dobbs

Principal

John Lien

Senior Administrator, Curriculum & Digital Learning

John Linehan

Assistant Principal

John Miller

Assistant Principal

John Wright

ASSOCIATE SUPERINTENDENT, INNOVATION OFFICE

John Zerega

SUPERVISOR/COORDINATOR, EXCEPTIONAL EDUCATION

Johndrell Jones

Assistant Principal

Jonathan Zenzel

Assistant Principal

Jorie Jeannides

Assistant Principal

Joscelyn Harold Gladden

Principal

Jose Gonzalez

Assistant Principal

Jose Martinez

EXECUTIVE AREA DIRECTOR/EAST LEARNING COMMUNITY

Jose Perez-Valentin

Senior Admin., Curriculum

Josefina Henricy-Delgado

Senior Admin, School Transformation Office

Joshua Bing

Principal

Joshua Corlew

Assistant Principal

Josue Raymond

Assistant Director

Joumana Moukaddam

Principal

Joy Lewis

Assistant Principal

Joy Stribling

Assistant Principal

Judy Bransford

Principal

Julia Vogel

Program Spec., Curriculum Services

Julie Helton

Principal

Juliza Rivera

Assistant Principal

Junella Kreil

Principal

Kahlil Ortiz

Principal

Kaira Kelly

Program Spec., Curriculum Services

Kamilah Holden

Senior Admin., School Transformation Office

Kamilah McCallum

Program Spec., Curriculum

Kandace Goshe

Principal

Kanishia West

Assistant Principal

Karen Brown

Program Spec., Professional Learning

Karen Furno

Principal

Karen Hall

Assistant Principal

Karen Nielsen

Assistant Principal

Karen Pinckney

Assistant Principal

Karen Verano

Principal

Karena Chunoo

Principal

Kari Darr

Principal

Karl Fox

Principal

Karl Wagner

Assistant Principal

Karla Hadley

Assistant Principal

Karla Owens

SUPERVISOR, GUIDANCE SERVICES

Kathleen DeSantis

Program Spec., Curriculum Services

Kathleen Fulbright

Assistant Principal

Kathleen Phillips

Principal

Kathleen Ramsey

Assistant Principal

Kathryn Anderson

SUPERVISOR/COORDINATOR, EXCEPTIONAL EDUCATION

Kathryn Murrow

Professional Learning

Kathryn Shuler

CHIEF ACADEMIC OFFICER

Katie Hyser

Assistant Principal

Katrina Moore

Program Spec., ESE Policy & Procedures

Katrina Nichols

Assistant Principal

Keenya Calvin

Assistant Principal

Kelly Maldonado

Principal

Kelly Paduano

Principal

Kelly Pelletier

Principal

Kelly Steinke

Principal

Kelsey Bergh

Assistant Principal

Kenisha Williams

Principal

Kenya Nelson-Warren

Principal

Kenya Williams

Assistant Principal

Kevin Duncan

Principal

Kevin Flanagan

Assistant Principal

Kia Sweeney Scott

DIRECTOR, School Choice Services

Kimberly Beckler

Director, Student Services

Kimberly Bispott

Assistant Principal

Kimberly Elkins

Assistant Principal

Kimberly Hankerson

Principal

Kimberly Johnson

Program Spec., School Transformation Office

Kimberly Malatesta

Program Spec., Curriculum

Kimberly Marlow

Director, School Choice Services

Kimberly Parsons

Assistant Principal

Kimberly Pavlonnis

Assistant Principal

Kimberly Seaver

Program Spec., Curriculum Services

Kimrey L. Sheehan

Principal

Kiran Singh

Program Spec., Curriculum Services

Korey Bawden

Principal

Kristen Angel

Curriculum Services

Kristen Joyner

Assistant Principal

Kristen Nieto

Assistant Director

Kristi Brown

Assistant Principal

Kristi Weiss

Assistant Principal

Kristin Abel

Assistant Principal

Kristy James

Principal

Kristy Key

Principal

Krysta Wiergacz Field

Program Spec., Curriculum Services

Kwani Woods

Senior Administrator, Professional Learning

Ladonna Johnson

Assistant Principal

Lakecia Green

Assistant Principal

Lanee Wilcox

Senior Admin., Curriculum Services

Laquel Glenn

Assistant Principal

Lara Tran

Program Spec., School Transformation

Lataniah Smith

Assistant Principal

Latonya Brown

Assistant Principal

Latonya Smothers

Principal

Laura Permenter

Principal

Laura Suprenard

Principal

Lauren Limoncelli Watson

Principal

Leanda McMurtry

Assistant Principal

Leanna Argenziano

SR ADMIN.I

Leigh Ann Bradshaw

Associate Superintendent, Professional Learning

Leigh Austin

DIRECTOR, EXCEPTIONAL STUDENT EDUCATION

Leonard Smith

Program Spec., Curriculum Services

Leslie King

Assistant Principal

Letecia Harris

Principal

Liesl Hernandez

Director, Multilingual Services

Linda Van

Assistant Principal

Lindsey Lipschutz

Assistant Principal

Lindsey Smestad

Principal

Lino Rodriguez

Principal

Lisa Adams

Principal

Lisa Coffey

Director, Student Services

Lisa James

Principal

Lisa Karcinski

Principal

Lisa MacKenzie

Program Spec., ESE Instructional Support

Lovely Tinsley

Principal

Luz Gonzalez Cartagena

Assistant Principal

Luz Hale

Assistant Principal

Luz Schaefer

Assistant Principal

Lyle Heinz

Principal

Machael Dawkins

Assistant Principal

Madison Jones

Assistant Principal

Mandy Butterfiled

Senior Admin., Curriculum Services

Marc Wasko

Assistant Principal

Marcella Wheeler

Director, Curriculum & Digital Learning

Marcie Mathews

Senior Admin., East Learning Community

Margaret Wells

Program Spec., Curriculum & Digital Learning

Margaret Wilster

ASSISTANT DIRECTOR, CAREER AND TECHNICAL EDUCATION CENTER

Margarita Zizza

Principal

Maria Caliari

Assistant Principal

Maria DiMura

Assistant Principal

Maria Gaspar

Assistant Principal

MARIA MURRAY

Assistant Principal

Maria Rincon-Dwyer

Program Spec., School Age Services

Maria Schimidt-Sutton

Assistant Principal

Maria Vazquez

DEPUTY SUPERINTENDENT, ADMINISTRATION

Maribel Lebron

Assistant Principal

Maricarmen Aponte

Chief of High Schools

Marie Smith

Assistant Principal

Mariel Milano

Director, Curriculum Service

Marilyn Doyle

Executive Area Director, Chief of High Schools

Marion Campbell

Assistant Principal

Marisol Mendez

Principal

Maritere Gaymer-Callaway

Assistant Principal

Mark Charlton

Principal

Mark Wieckowski

Principal

Marlene Tricia Phillip-Magee

SUPERVISOR/COORDINATOR, OTHER EDUCATIONAL SERVICES

Martha Chang

Principal

Mary Boyd

Senior Admin, ESE

Mary Bridges

EXECUTIVE DIRECTOR/ v

Mary Clark

Assistant Principal

Mary Gaskill

SUPERVISOR/COORDINATOR, EXCEPTIONAL EDUCATION

Mary Levy

Assistant Principal

Mary Murray

Senior Admin., School Transformation Office

Mary Vetter

Assistant Principal

Maryann Anderson

Program Specialist, Student Services

Matthew Arnold

Principal

Matthew Hendricks

Principal

Matthew Owens

Assistant Principal

Matthew Pritts

Principal

Matthew Timm

Program Spec., Curriculum Services

Matthew Turner

Principal

Maurice Draggon

Director, Curriculum & Digitl Learning

Meigan Rivera

Principal

Melanie Simmons

Principal

Melanie Stefanowicz

Associate Superintendent, CTE

Melissa Sarasty

Principal

Meredith Leftakis

EXECUTIVE AREA DIRECTOR/SCHOOL TRANSFORMATION OFFICE

Michael Cecere

Assistant Principal

Michael Martucci

ASSISTANT DIRECTOR, CAREER AND TECHNICAL EDUCATION CENTER

Michael Mezger

Assistant Principal

Michael Wilson

Assistant Principal

Michele Browne

Assistant Principal

Michelle Anderson

Assistant Principal

Michelle Berggren

Senior Admin, Vocational Technical Ed

Michelle Carralero

Principal

Michelle Couret

Principal

Michelle Durni-Austin

Assistant Principal

MIchelle Negron

Senior Spec., Chief of High Schools

Michelle Plank

Assistant Principal

Michelle Platzer

Senior Administrator

Michelle Rutilius

Director of ESE Health Services

Michelle Thomas

Principal

Milagros Rivera

Assistant Principal

Milana Bisceglia

Program Spec., EsE Policy & Procedures

Mindi Smith

EXECUTIVE AREA DIRECTOR/NORTH LEARNING COMMUNITY

Monica Emery

Principal

Monica Gordon

Principal

Myrlene Jackson-Kimble

Principal

Nancy Golden

Program Spec., Curriculum

Nancy Murchison

Assistant Principal

Natalie Stevens

Principal

Natasha Pender

Principal

Nathan Hay

Principal

Nathaniel Stephens

Principal

Nicole Ford

Program Spec., Curriculum Services

Nicole Jefferson

Principal

Nicole Lathrop

Program Spec., Curriculum Services

Nicole Mutters

Assistant Principal

Nicole Rutledge

Assistant Principal

Nicole Sims

Assistant Principal

Nicole Villaverde

Assistant Principal

Nicolle Campbell

Principal

Nicollette Allen

Professional Learning

Nikishia Lluvera

Assistant Principal

Nora Pachnik

Assistant Principal

Nybria Johnson

Assistant Principal

Oscar Sanchez

Assistant Principal

Osvaldo Piedra

Senior Admin, Minority Achievement Office

Pamela Clark

SUPERVISOR/COORDINATOR, OTHER EDUCATIONAL SERVICES

Pamela Crabb

Principal

Pamela Rumph

Assistant Principal

Patricia Cells

Principal

Patricia Ius

Assistant Principal

Patty Harrelson

Principal

Paul Browning

Principal

Paul Bryant

Assistant Principal

Paul Lovely

Assistant Principal

Paul Maldonado

Assistant Principal

Paul Wilhite

Assistant Principal

Paula Jackson-Wright

Senior Services, Student Services

Prince LeBoo

Sr. Admin

Rachel Jones

Program Spec., Curriculum Services

Rachel Larsen

Assistant Principal

Rachel Mott

Assistant Principal

Rachel Schrimsher

Assistant Principal

Rachel Smith

Program Spec., Student Services

Rahim Jones

ASSISTANT/AREA SUPERINTENDENT, North Learning

Randall Hart

Principal

Randall Longhouse

Principal

Ranell Williams

Program Spec., Professional Learning

Raquel Flores

Principal

Raymond Yockel

Principal

Rebecca Hunt

Senior Admin, Advanced Studies

Rebecca Martinez

SUPERVISOR/COORDINATOR, EXCEPTIONAL EDUCATION

Rebecca McDaid

Principal

Rebecca Ray

SUPERVISOR/COORDINATOR, OTHER EDUCATIONAL SERVICES

Rebecca Watson

Principal

Rebecca Yedvobnick

Principal

Rebecca Young

Assistant Principal

Regina Smith

Program Spec., Curriculum Services

Rhonda Hunt

Principal

Richard Sheeran

Assistant Principal

Robert Bixler

ASSOCIATE SUPERINTENDENT, CURRICULUM & DIGITAL LEARNING

Robert L. Walker

Principal

Robert McCloe

Principal

Robert Strenth

Principal

Robert Vetter

Assistant Principal

Robert Walker II

Assistant Principal

Robin Broner

Principal

Rochelle Conyers

Assistant Principal

Rolando Bailey

Area Superintendent, Southeast Learning Comm.

Rosa Grant

DIRECTOR, INSTRUCTION/CURRICULUM

Roseanne Galvin-Prepetit

Assistant Principal

Rosemary Berson

Senior Admin, Curriculum Services

Rozene Frett Bowie

Principal

Russell Waters

Asst Director, Professional Standards

Ruth E Velazquez

Assistant Principal

Ruth Ortega

Principal

Ryan Carlson

Program Spec., Curriculum Services

Ryan Moore

Assistant Principal

Sabbrina Robinson

Program Spec., Curriculum

Sabrina Mendez

Program Spec., Curriculum Services

Sallie Long

Assistant Principal

Samuel Ashley

Assistant Principal

Samuel Danner

Principal

Sandy Sauma

ASSISTANT DIRECTOR, CAREER AND TECHNICAL EDUCATION CENTER

Sanjay Brown

Principal

Sara Venezia

Program Spec., Curriculum Services

Sarah Concepcion

Assistant Principal

Sarah Harper

Assistant Principal

Sarah Lukas

Assistant Principal

Sarah McGuire

Program Spec., curriculum & Digital Learning

Sasha Russ

Senior Administrator

Scott Berkes

Assistant Principal

Scott Evans

DIRECTOR, INSTRUCTION/CURRICULUM

Scott Howat

CCO

Scott Weidl

ASSISTANT DIRECTOR, CAREER AND TECHNICAL EDUCATION CENTER

Sean Brown

Principal

Sean Maguire

Principal

Shalonda Jenkins

Assistant Principal

Shane Silpe

Assistant Principal

Shaniece Vaughn

Program Spec., Professional Learning

Shannon Cadden

Curriculum Services, Program Spec.

Shantel Fitzgerald

Assistant Principal

Sharon Jenkins

Principal

Sharon Williams

Assistant Principal

Sharonda Malek

Assistant Principal

Sheila Burke

Principal

Sheleen Burgess

Assistant Principal

Shellise Goulbourne

Program Spec., Curriculum Services

Sherry Donaldson

Principal

Sherry Langston

Assistant Principal

Sheryl Miller Bechor

Assistant Principal

Sheryl Reyes-Cuevas

Senior Admin., Vocational Tech Education

Sohira Sarmiento

Senior Admin., Multilingual Services

SONYA SALMON-JONES

SUPERVISOR/COORDINATOR, OTHER EDUCATIONAL SERVICES

Stacey Price

Principal

Stacey Tanenbaum

Principal

Stefanie Gray

Program Spec., Curriculum Services

Stephanie Jackson

Principal

Stephanie Osmond

Principal

Stephen Conti

Assistant Principal

Stephen Morsher

Assistant Principal

Steven Berson

Assistant Principal

Steven Soubasis

Assistant Principal

Susan Abbe

Associate Superintendent, Exceptional Student Ed

Suzanne Knight

Principal

Suzanne Workum

Principal

Sylvia Schaffer

Senior Dir., Exceptional Student Ed.

Tabitha Brown

Principal

Tajuana Lee-Wenze

Director, ESE Policy & Procedures

Tamara Barton

Principal

Tamara McKendrick

ASSISTANT DIRECTOR, CAREER AND TECHNICAL EDUCATION CENTER

Tamara Medrano

Assistant Principal

Tamara Santiago

Program Spec., Multilingual Services

Tami Hinton

Assistant Principal

Tammie Peters

Assistant Principal

Tammy Speed-Hefner

Program Spec., Student Services

Tammye Young

Assistant Principal

Tanekia Gage

Assistant Principal

Tashanda Brown-Cannon

ASSOCIATE SUPERINTENDENT, SCHOOL TRANSFORMATION OFFICE

Tayler Boyer

Assistant Principal

Taylirre Mack

Assistant Principal

Teleshia Jones

Assistant Principal

Teresa King

Assistant Principal

Teresa Saffold-Washington

ASSISTANT DIRECTOR, CAREER AND TECHNICAL EDUCATION CENTER

Terranesha Young

Senior Admin., ESE

Terri Pinchevsky

Assistant Principal

Teyuna Williams

Program Spec., Early Childhood Programs

Theresa Hearn

Assistant Principal

Thomas Chang

SUPERVISOR, ADMINISTRATIVE TECHNOLOGY

Thomas Hames

Assistant Principal

Thomas Ott

Principal

Tiana Coleman-Jones

Assistant Principal

Tiffany Green

Senior Administrator

Tiffany Smid

Principal

Tiffany Stokes

Principal

Timothy Baumbach

Assistant Principal

Timothy Flynn

Assistant Principal

Timothy Shuler

Assistant Principal

Toby Hurst

Assistant Principal

Tommy Bennett

Assistant Principal

Toni Buxton

Principal

Tracey Gibson

Principal

Tracy Lewis

Senior Admin, School Transformation Office

Travis Bryant

Assistant Principal

Trevor Honohan

Principal

Tricia Travis

Assistant Principal

Troy Boettner

Assistant Principal

Tyisha Speights

Assistant Principal

Vanessa Morrow

Assistant Principal

Vaughnsha Thompson

Assistant Principal

Victoria Singh

SR ADMIN.I

Victoria Tierney

Assistant Principal

Vidal Reyes

Principal

Walton McHale

Principal

Wanessa Edmond

Program Spec., Curriculum Services

Wendy Ivory

Executive Area Director

Wendy Lee

Assistant Principal

Wendy Wolfe

Assistant Principal

Wesley Trimble

EXECUTIVE AREA DIRECTOR/Chief of High Schools

Wessal Kenaio

Assistant Principal

Whitley dolley

Multilingual Services

Wilicia Hughes

Assistant Principal

William Bohn

Area Superintendent

William Bromley

Curriculum Services

William Charlton

Principal

William Harris

Assistant Principal

William Tovine

Principal

Wilma Cancel

Program Spec., Curriculum Services

Xhuljeta Gjini

Principal

Yaneth Penaranda

Senior Admin., Multilingual Services

Yidaa Ganid-Capio

Program Spec., ESE Supplemental Services

Yochebed A. Levi

Senior Admin, School Choice Services

Zundra Aubrey

Sr. Admin, Minority Achievement Office